Árfolyam és nettó eszközérték
Múltbeli hozamok
Az alap múltbeli teljesítménye nem nyújt garanciát a jövőbeli hozamok nagyságára. Befektetési döntéshez a visszatekintő hozamok vizsgálata mellett elengedhetetlen a minimum 5 éves befektetési időtáv betartása is.
Infó
Nettó eszközértéken alapuló nettó hozamok, az 1 évnél hosszabb időtávokon évesített hozamok (a kamatos kamatszámítás módszerével tört kitevővel, 365 napos éves bázison számolt adatok).
Az alap bemutatása
Több mint 20 éves múltra visszatekintő, nyílt végű ingatlanalap forintban, alsó befektetési összeghatár nélkül.
Kinek és milyen időtávra ajánljuk?
Minden olyan befektetőnek ajánljuk az OTP Ingatlanbefektetési Alapot
- akik alacsony kockázat mellett szeretnének az állampapírokkal és a bankbetétekkel hasonló hozamot elérni,
- akik ingatlanpiaci befektetésből szeretnének profitálni,
- akik nem rendelkeznek akkora megtakarítással, hogy önállóan ingatlant vásároljanak, de részesedni szeretnének az ingatlanbefektetések kiemelkedő hozamából,
- akiknek fontos befektetésük likviditásának megőrzése,
- akik legalább egy évre szeretnék befektetni pénzüket.
Az ajánlott minimális befektetési időtáv 1 év.
Az alapról
Az OTP Ingatlanbefektetési Alap célja, hogy olyan ingatlanokat vásároljon a befektetők által rendelkezésre bocsátott pénzen, melyek kedvező bérleti díjbevétellel bírnak, valamint értéknövekedéssel is gyarapítják az alap vagyonát.
Az alap kezelése során fontos szempont a befektetések kockázatának csökkentése, így különböző piaci szegmensekben vásárol ingatlanokat, szakértők által összeválogatva. Ezen elvek figyelembevételével különböző helyszíneken, több típusú, jellemzően irodai, kereskedelmi, logisztikai ingatlant tart és ad bérbe.
Amellett, hogy az ingatlanok elhelyezkedése és funkciója különböző, a bérlői összetételt is több, a saját működési területén erős vállalkozás és intézmény jellemzi.
A befektetők a hozamot a befektetési jegyek árfolyamnyereségén realizálja. A befektetésen elért, nem évesített hozamot a visszaváltási és vételi árfolyam hányadosa adja.
Hol vásárolhatja meg az ingatlanalap befektetési jegyeit?
Az OTP Banknál
Internetbankban és mobilbankban
Befektetési jegyeinket online is megvásárolhatja, amennyiben Ön az OTP Banknál vezetett értékpapír számlával és internetbank hozzáféréssel is rendelkezik.
Vásárlás onlineSzemélyesen OTP Bank fiókban
Találja meg az Önhöz legközelebb eső értékpapír forgalmazást végző bankfiókot és foglaljon időpontot!
IdőpontfoglalásForgalmazással kapcsolatos információk
"A" sorozat: nincs semmilyen korlátozás a befektetés lehetséges összegével kapcsolatban.
"I" sorozat: minimum 10 000 000 árfolyamérték (HUF)
A befektetési jegyek megvásárlásakor és visszaváltásakor a forgalmazó a mindenkor hatályos hirdetményében meghatározott jutalékokat és díjakat számítja fel a befektetővel szemben.
Hogyan történik az elszámolás?A folyamatos forgalmazás során a befektetési jegyek értékesítésével az alapkezelő a vezető forgalmazót bízta meg.
A forgalmazók az alap futamideje alatt minden banki munkanapon kötelesek elfogadni a befektetési jegyre vonatkozó vételi megbízásokat. A vételi megbízás nyilvántartásba vételének napján az aznapi egy befektetési jegyre jutó nettó eszközérték alapulvételével kerül elszámolásra. A vételi megbízás fedezetének hiánya esetén a forgalmazó a megbízás felvételét visszautasítja.
A forgalmazó az elszámolás (= teljesítés) napján jóváír a befektető értékpapírszámláján annyi darab befektetési jegyet, amennyi az eladási árnak az elszámolás (= teljesítés) napján az egy jegyre jutó nettó eszközérték (árfolyamérték) hányadosának egész része.
A visszaváltási megbízás elszámolása a forgalmazás-elszámolási napon, az ezen a napon érvényes, egy befektetési jegyre jutó nettó eszközérték alapulvételével számított visszaváltási áron a befektetőt terhelő díjak és jutalékok, valamint a kamatadó figyelembevételével történik.
Az OTP Ingatlanvilág Alapok Alapjának elszámolása:
"A" sorozat: T+3 nap
"I" sorozat: T+130 nap
Részletesen olvashat erről a témáról a Kezelési Szabályzat IX. fejezetében, melynek címe: "A befektetési jegyek folyamatos forgalmazása".
Az alap teljesítménye
Tekintse meg az alap teljesítményét bemutató leírást és grafikont!
Ez a diagram az alap teljesítményét az indulásától számított évek veszteségének vagy nyereségének százalékos arányaként mutatja.
Az alap létrehozásának éve: 2002.
A diagram az alap magyar forintban elért hozamait tartalmazza.
A számításkor az alapkezelő figyelembe vette az alapot terhelő költségeket és díjakat, nem vette figyelembe a vételi és visszaváltási
jutalékokat.
Az alap múltbeli teljesítménye nem jelent garanciát a jövőbeni teljesítményre.
A múltbeli teljesítmény nem megbízható mutatója a jövőbeli teljesítménynek. A piacok a jövőben nagyon eltérő módon alakulhatnak.
Segíthet Önnek annak értékelésében, hogy a múltban hogyan kezelték az alapot.
Letölthető dokumentumok
- Kiemelt információkat tartalmazó dokumentum "A" (KID)
- Kiemelt információkat tartalmazó dokumentum "B" (KID)
- Kiemelt információkat tartalmazó dokumentum "I" (KIID)